Haller János Általános Iskolája, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Terménykiállítás

2019. 09. 06-án részt vettünk a Mosonmagyaróvári Kertbarátok Köre és Mosonmagyaróvár város Önkormányzata által szervezett termény- és virágkiállításon, melynek hagyományosan most is a Flesch Károly Művelődési Központ aulája adott otthont.

A gyerekek csodálattal nézték az őszi terményeket és az azokból készült ötletes kiállítást.

Kóstolhattunk különféle termelői mézeket és lekvárokat, édes és savanyú gyümölcsöket, diót, mogyorót vagy épp szörpöket és megannyi finomságot, melyeket a termelők kínáltak nekünk.

Találkoztunk kézzel készített csuhébabákkal, fonott kosárkákkal, különbféle növényekkel és virágkölteményekkel is. A rengeteg látnivaló mellett, a kiállítók fáradságot és türelmet nem sajnálva, rövid történettel elmesélték a gyerekeknek, az egyes termékek megvalósításának menetét.

Tanévkezdési információk

Tanévkezdő szülői értekezlet időpontja a felső tagozaton és  a szakképzésben:

2019. szeptember 16. (hétfő) 17:00 óra

Tanévnyitó

2019. szeptember 2-án megkezdődött csengőszóval az új tanév. A gyerekek izgatottan várták ezt a napot. A 2.a osztályos tanulók egy rövid műsorral: versekkel és dalokkal készültek.

A műsor végeztével, Pápainé Németh Éva, tagintézményvezető-helyettes köszöntötte a leendő elsősöket, vendégeket.

A köszöntőt követően a tanulók - szépen felsorakozva - bementek az osztálytermekbe és megkezdődtek az első órák.

Mazsorettsport Európa Bajnokság

A 16. Mazsorettsport Európa Bajnokságon iskolánkat 11 versenyző képviselte a Haller Sport, Majorette Egyesületben:

Eredmények:

Senior bot team: 3. helyezés

Csapat tagok: Benedek Amina, Horváth Hanna, Horváth Rubina, Mészáros Emese, Flammhofer Mirella, Futó Nóra, Gavrilenko Jekatyerina Alekszanrovna, Mörtl Jázmin

Mörtl Jázmin senior pom szóló: 7.

Horváth Hanna- Horváth Rubina junior bot duó: 4.

Mörtl Jázmin -Mörtl Hanna

senior bot duó: 2.

senior pom duó: 5.

Junior pom mini: 4.

(Benedek Amina, Horváth Hanna, Horváth Rubina, Mészáros Emese, Varga Nóra / Junior bot mini: 7. / Benedek Amina, Horváth Hanna, Horváth Rubina, Varga Nóra )

A Majorette Európa Kupán twirling kategóriában junior korosztályban Mörtl Jázmin 8., Horváth Hanna 9. hely.

Senior twirling duóban Mörtl Hanna-Mörtl Jázmin páros 1. hely.

Junior csapatunk tradicionális pom összetettben ezüst minősítést kapott.

(Csapat tagok: Benedek Amina, Harangozó Anna, Horváth Hanna, Horváth Rubina, Mészáros Emese, Flammhofer Mirella, Futó Nóra, Gavrilenko Jekatyerina Alekszanrovna, Mörtl Jázmin, Vajtu Anasztázia)

Felkészítő: Szalainé Sándor Katalin

További képek >>