Minden évben április 10-11-én rendezzük meg a városi vers- és prózamondó versenyt alsó és felső tagozaton. A nagyoknál néhány éve területivé bővítettük az eseményt, így a város környéki iskolákat is bevontuk a versengésbe.

 

Négy korosztályban, vers és próza kategóriában nevezhetnek a tanulók magyar és külföldi szerzők műveivel egyaránt. Pártatlan, hozzáértő zsűri segíti a verseny lebonyolítását, amelynek a végén minden résztvevőt emléklappal jutalmazunk, a győztesek pedig oklevéllel, könyvutalvánnyal távozhatnak. Igyekszünk olyan környezetet teremteni, hogy szép élményt szerezzenek a hozzánk látogatók, és szívesen térjenek vissza a jövőben is.

A helyezést elért felsős tanulók két-két kategóriában:

  • Harangozó Ákos 5. o. I. helyezett
  • Bertalan Dávid.5.o. I. helyezett
  • Moldován Dóra 8.o. I. helyezett
  • Czikolai Dezső 8.o. II. helyezett.