November 6-án a pályaorientációs nap keretében a 3.a osztályosok az 1. órában a fogtechnikus feladataival ismerkedtek, és egyben a helyes fogápolásról is sok érdekes információt szerezhettek. A reggeli után elsétáltunk a Bernáth Cukrászműhelybe, ahol iskolánk szakmai profiljába illő cukrászmesterség fogásaiba nyertek betekintést. Először a műhely tulajdonosa mutatott egy cukrászkönyvet, amit egy ma is élő idős mester alkotásait, cukorcsodáit, versenymunkáit mutatta be. Múzeumi kiállítása megtekinthető az Egerben található múzeumban. A gyerekek ámulva és sok kérdést feltéve figyelték a csodás alkotásokat. Ezután a műhelyben édes és sós sütemények készítésében vehettek részt. Láthatták a gépi és kézi munkafolyamatokat, marcipánformázást, természetesen az elkészült süteményekből kóstolót kaptak, ami nagy örömükre szolgált.

Délután a napköziben a hozott gyümölcsökből salátát készítettek. Ügyesen, szorgosan tisztították, aprították a hozzávalókat és keverték össze a saláta összetevőit. Lelkesen fogtak hozzá a gesztenyegolyók készítéséhez is. Kekszet aprítottak, tésztát gyúrtak és formáztak, majd különféle módon díszítették a golyócskákat. Végül nagy örömmel fogyasztották el a gyümölcssalátát és a gesztenyegolyókat.