A pályaorientációs nap keretében a 4.b osztály a Kárpáti pékségben járt. Mielőtt elsétáltunk a pékségbe, az osztályteremben interaktív tábla segítségével átbeszéltük, hogy iskolánkban milyen szakmák elsajátítására van lehetőség, és egy kicsit tanulmányoztuk ezen szakmákat, illetve beszélgettünk róla, kinek az ismeretségi körében van ilyen szakember.

A pékség látogatása során a gyerekek érdeklődve figyelték a különböző munkafolyamatokat, felismerték az otthon is látott tevékenységek nagyobb gépekkel történő elvégzését. Nagy érdeklődéssel hallgatták az üzemvezetés során hallott információkat. Mindenkinek nagyon tetszett és érdeklődve figyeltek mindenre.

Az iskolába visszaérve meghallgattuk véleményeiket, élményeiket a látottakról. Többen is megfogalmazták, hogy miért tetszik nekik a látott szakma, és a későbbiekben esetleg majd ezt szeretnék tanulni, ebben szívesen dolgoznának.