Iskolánk Magyar nyelv és művészetek munkaközössége, hagyományteremtő szándékkal, 2019. április 2-án rendezte meg a „Kikelet” tavaszköszöntő vers- és prózamondó iskolai versenyét a felső tagozat és a középiskola részére.

A verseny célja a költészet és versmondás népszerűsítése, a magyar nyelv szépségének, tisztaságának bemutatása, illetve a költészet iránt érdeklődő tehetséges versmondó diákjaink felkutatása, támogatása, fejlesztése.

Tanulóink három korcsoportban mérhették össze felkészültségüket.

Eredményeink:
5-6. évfolyam:

1. Harangozó Ákos 6.a

2. Horváth Hanna 6.a

3. Moldován András és Flammhofer Mirella 6.a

7-8. évfolyam:

1.Kurucz Hanna 8.a

2. Sándor Anna 8.a

3. Tóth Regina 7.b

Középiskola:

1. László Erik 12.d

2. Laskó Rebeka 12.Kk

3. Kiss Bence 9.b

Prózamondásban:

1. Bozi Zalán 5.a

2. Hegedüs Luca 5.a

3. Artner Márk 5.a

Különdíj:

Bertalan Dávid 6.a

A verseny lebonyolításában a DÖK közreműködését is igénybe vettük.

Köszönjük aktív segítségüket!