„Erdő, mező, hegy völgy,
mesemondóvá nő a
gyermek? „

/Benedek Elek/

A népmese napja alkalmából Benedek Elek tiszteletére a Haller-iskola felső- és középiskola tagozatán 2019. október 2-án megrendezésre került a Meseolvasó verseny.

Az első alkalommal megszervezett meseolvasó versenyünkre iskolánk 20 tanulója jelentkezett.

Népmesék, illetve klasszikus Andersen mesék egyaránt elhangoztak. A hagyományos mesékkel való megismerkedés, a színes, illusztrációkkal teli mesekönyvekből való gyakorlás a versenyre való készülés folyamán alkalmas az olvasási készségeik fejlesztésére, megmozgatja a fantáziát, elgondolkodtat, de a gyermekek személyiségét is pozitívan alakítják. A mese csodálatos világában minden lehetséges. Vekerdy Tamás szerint:,,Mesével indul az olvasóvá nevelés. Nem lesz jó olvasó az, aki nem hallgatott elég mesét.”

Minden résztvevő emléklapot kapott, a verseny öt tanulója oklevélben részesült.

„A legjobb kiállás” kategóriában: Erdélyi Eszter 8.o. tanuló

„A legjobb választás” kategóriában: Tóth Fedóra 6.o. tanuló