Ez az oldal a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmaz, melyet a honlap használatával Ön tudomásul vesz.

Back to Top
Haller János Általános Iskolája, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Költészet napi vers- és prózamondó verseny

A Haller-iskola alsó tagozatán április 10-én került megrendezésre a hagyományos Költészet napi vers- és prózamondó verseny.

A város iskoláiból érkező versenyzők 1-2. osztályos és 3-4. osztályos korcsoportban, két kategóriában – vers és próza – mérették meg magukat.

A megjelenteket Nády Mária költőnő és Vizsy Ferenc újságíró köszöntötte. A kisdiákok kivétel nélkül színvonalas produkciókkal örvendeztették meg a zsűrit. A helyezéseken kívül különdíjat is osztottak minden kategóriában.

A helyezettek:

1-2. osztály vers

I. Mike Botond (Piarista)

II. Nagy Kornél (Haller)

III. Nagy Nóra (Móra)

Különdíj: Világi Sarolt (Piarista)

1-2. osztály próza

I. L. Nagy Zalán (Móra)

II. Lang Luca (Bolyai)

III. Köves Zétény (Móra)

Különdíj: Dobos Hunor (Ujhelyi)

3-4. osztály vers

I. Hanacsek Loren (Piarista)

II. Meszlényi Anna (Bolyai)

III. Iró Trisztán (Haller)

Különdíj: Knausz Júlia (Bolyai)

3-4. osztály próza

I. Tóth Julianna (Piarista)

II. Vitéz Katica Anna (Ujhelyi)

III. Szabó Lili (Bolyai)

Különdíj: Mike Sára (Piarista)

Különdíj: Nagy Patrik (Móra)

Diákolimpia - mezei futóverseny

Márciusban rendezték meg a diákolimpia mezei futóverseny városi döntőjét. Iskolánk tanulói eredményesen szerepeltek a versenyen.

Tanulóink közül hárman is dobogón végeztek és a megyei döntőn képviselhették iskolánkat.

Eredmények:

III.kcs lányok, táv: 1500 méter

1. hely Buga Réka

III.kcs. fiúk, táv: 2000 méter

2. hely Umathum Ádám

II.kcs fiúk, táv: 1500 méter

2. hely Szente Richárd

Diákolimpia - labdarúgás

Véget értek a diákolimpia labdarúgás Mosonmagyaróvár város és környéke iskoláinak döntői. Iskolánk csapatai kimagasló eredményeket értek el. Egyedüli iskolaként minden korcsoportban a döntőbe jutottunk, sőt dobogón végeztünk.

Eredmények:

I.kcs. / 1-2. osztályosok / 3. hely

Döntő helyszíne: Mosonszolnok

Végeredmény:

1. hely Mosonszolnok 9 pont

2. hely Ásványráró 6 pont

3. hely Haller 3 pont

A csapat tagjai: Gecse Kristóf, Sándorfi Zsombor, Nagy Kornél, Budi Norbert, Szebenyi Áron, Szakály Tamás, Védi Zalán

II.kcs. / 3-4. osztályosok / 1. hely

Döntő helyszíne: Mosonszolnok

Eredmények:

Haller- Jánossomorja 3:1

Haller- Mosonszolnok 2:1

Végeredmény:

1. hely Haller 6 pont

2. hely Jánossomorja 3 pont

3. hely Mosonszolnok 0 pont

A csapat tagjai: Szente Richárd, Gecse Gábor, Boros Botond, Lénárt Viktor, Mészáros Márk, Raffa Szebasztián, Németh Balázs, Mészáros Áron, Batyanek Bendegúz, Karika Attila

III.kcs. / 5-6. osztályosok / 2. hely

A döntő helyszíne: Kimle

Eredmények:

Haller-Kimle 1:0

Haller- Hegyeshalom 3:0

Elődöntő:

Haller- Fekete 1:1 büntetőkkel 2:0

Döntő:

Haller- Halászi 0:3

Végeredmény:

1.hely Halászi

2.hely Haller

3. hely Hegyeshalom

4. hely Fekete

5. hely Ásványráró

6. hely Kimle

A csapat tagjai: Umathum Ádám, Steiner István, Nagy Bence, Hilmer Patrik,Deák Marcell, Szente Tamás, Horváth Milán, Horváth Roland, Csapó Noel

IV. kcs. / 7-8. osztályosok / 1. hely

A döntő helyszíne: Jánossomorja

Eredmények:

Haller- Hegyeshalom 0:3

Haller- Halászi 2:0

Elődöntő:

Haller- Jánossomorja 2:1

Döntő:

Haller- Ásványráró 0:0 büntetőkkel 2:1

A csapat tagjai: Bajusz Máté, Szabó Szilárd, Szikra Olivér, Jakab Attila, Giczi Barnabás, Debera Orlandó, Deli Péter, Omályev Kristóf, Vontszemű Áhim, Lakatos Csaba, Herczeg Zsolt

Az elért eredmények alapján a II. kcs., a III. kcs. és a IV. kcs. csapata a megyei elődöntőben folytatja a küzdelmeket, ami azt jelenti: a megye 12 legjobb csapata közé kerültek.

„Kikelet” tavaszköszöntő szavalóverseny

Iskolánk Magyar nyelv és művészetek munkaközössége, hagyományteremtő szándékkal, 2019. április 2-án rendezte meg a „Kikelet” tavaszköszöntő vers- és prózamondó iskolai versenyét a felső tagozat és a középiskola részére.

A verseny célja a költészet és versmondás népszerűsítése, a magyar nyelv szépségének, tisztaságának bemutatása, illetve a költészet iránt érdeklődő tehetséges versmondó diákjaink felkutatása, támogatása, fejlesztése.

Tanulóink három korcsoportban mérhették össze felkészültségüket.

Eredményeink:
5-6. évfolyam:

1. Harangozó Ákos 6.a

2. Horváth Hanna 6.a

3. Moldován András és Flammhofer Mirella 6.a

7-8. évfolyam:

1.Kurucz Hanna 8.a

2. Sándor Anna 8.a

3. Tóth Regina 7.b

Középiskola:

1. László Erik 12.d

2. Laskó Rebeka 12.Kk

3. Kiss Bence 9.b

Prózamondásban:

1. Bozi Zalán 5.a

2. Hegedüs Luca 5.a

3. Artner Márk 5.a

Különdíj:

Bertalan Dávid 6.a

A verseny lebonyolításában a DÖK közreműködését is igénybe vettük.

Köszönjük aktív segítségüket!

2. oldal / 45