Haller János Általános Iskolája, Szakközépiskolája és Szakiskolája

Dr Zacher Gábor előadása

A Győri Szolgáltatási SZC Haller János Általános Iskolája, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának Diákönkormányzatának kezdeményezésére 2018.11. 19-én ellátogatott hozzánk Dr. Zacher Gábor, a híres és elismert toxikológus.

Az Egészségnevelési hónap kiemelkedő programjaként szervezett előadásában főként a ,,Mindennapi függőségeink”-ről beszélt, melyben utalt a 2018-as Drog és alkoholhelyzetre is. A megjelenteket, köztük iskolánk diákjait, pedagógusait, a szülőket, nagyszülőket, Mosonmagyaróvár város Önkormányzatának jelen lévő képviselőit, városunk oktatási és szociális intézményeiből, valamint a DrogPonttól érkező dolgozókat. László Erik, iskolánk diákönkormányzati elnöke köszöntötte.

A hallgatóság nagy élvezettel hallgatta doktor úr történeteit, tanulságos, nevelő célzatú intelmeit. A függőség hatását egészen a köszönés tanításáig visszavezette. De példaként szerepelt a vásárlás, az étkezés, a TV sorozatok, mobiltelefon. Hogyan, kitől és milyen mintát követ a gyermek?

A tömött sorokban ott ültek iskolánk diákjai, pedagógusai, Mosonmagyaróvár Önkormányzatának képviselői, városunk oktatási és szociális intézményeiből, valamint a Drog - Ponttól érkező dolgozók.

Programunkat támogatta a Győri Szolgáltatási és Szakképzési Centrum, melyet ezúton is szeretnénk megköszönni!

1. oldal / 5