Iskolánk Diákönkormányzata és Magyar nyelv és Művészetek Munkaközössége rendhagyó irodalomóra keretein belül meghívta Vizsy Ferenc írót. A rendezvény április 25-én zajlott. A téma a "Nyugat" első és második nemzedékének szerelmi költészete volt: „Költők és közerkölcsök - Elmék és elmeállapotok" címmel. Mintegy hatvan, zömében középiskolás diáknak mesélt a költők és múzsáik életéről - kicsit másképpen, mint az a tankönyvekben van. Az író szavait idézve: „A foglalkozás mottója lehetett volna akár Szabó Lőrinc szerelmi ars poétikája is: „Hogy rettenetes, elhiszem, de így igaz, ha szeretsz, életed legyen öngyilkosság vagy majdnem az."

Ezúton is köszönjük Vizsy Ferencnek, hogy általa bepillanthattunk a szerelmi költészet születésének kulisszái mögé.